Święto Pszczół w Leśnym Arboretum w Kudypach 7-8 sierpnia 2021

Już w najbliższy weekend razem z Nadleśnictwem Kudypy zapraszamy do Arboretum Leśnego Warmii i Mazur w Kudypach na Święto Pszczół.
Moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Organizatorzy przygotowali m.in. quest przyrodniczy, warsztaty dla dzieci, zwiedzanie ścieżki pszczelarza, oraz posadzenie pszczelego ogródka.
Wszyscy goście mają okazję spróbować różnych rodzajów miodów, zrobić świeczkę z pszczelego wosku czy choć na chwilę wcielić się w rolę pszczelarza zakładając specjalny kapelusz. Do wygrania słodkie upominki.  Duża atrakcją niewątpliwie będzie „szklany ul” w którym będzie można podglądnąć pracę pszczół.

Święto Pszczoły obchodzone jest na całym świecie. Jest to dzień, w którym szeroko poruszany jest problem ich wymierania, oraz jaki negatywny wpływ ma niezrównoważone rolnictwo na ich populację. Przypominamy jak ważny w ekosystemie jest ich udział i jak bardzo są one nam potrzebne i pożyteczne.
Każdy z nas, również mieszkając w miastach może zapewnić małym zapylaczom kwiaty na balkonach, lub kawałek nieskoszonego trawnika. Ograniczmy pestycydy i środki chemiczne w rolnictwie.
Bardzo znanym i przytaczanym cytatem są słowa Alberta Einsteina „Od chwili gdy zginie ostatnia pszczoła, człowiekowi pozostaną cztery lata życia”.

Święto Pszczół w Leśnym Arboretum w Kudypach 7-8 sierpnia 2021
Opublikowano:

08/03/2021

prevWakacyjny Konkrus